Jawor Tu Pilnuje (ojciec)

JAWOR Tu Pilnuje, to czarny podpalany, mocnej budowy samiec, przyjazny dla ludzi, wesoły i bardzo temperamentny. Urodził się 18.04.2007 roku w czwartym, ostatnim miocie JAGI z Radockiej Góry, utytułowanej szkoleniowo i wystawowo polskiej suki. Jego ojcem jest VITO vom Kreuzberger Hof, bardzo utalentowany sportowo i wysoko wyszkolony niemiecki reproduktor z klubu RZV. W miocie Jagi i Vito urodziło się 10 szczeniąt. Większość z nich do tej pory spotyka się przy różnych okazjach (również szkoleniowych). Aż osiem szczeniąt z tego miotu jest już prześwietlone i wszystkie uzyskały wynik HD-A. Jawor nie przepada za wystawami, pewnie ma to po swojej pani;-), choć oboje gotowi są pojechać na jeszcze jedną wystawę, aby ukończyć Championat Polski, dla przyszłych dzieci oczywiście. 😉

To, co Jawor kocha najbardziej, oprócz właścicieli, to szkolenie obrończe IPO, a w nim konkurencja zwana obroną sportową. Pęd do namiotu i młynki na rękawie Jaworowi wychodzą bardzo widowiskowo. Trudno wtedy za nim nadążyć. Może dlatego Pani Jawora nie planuje dla siebie psiej kariery sportowej, choć pewnie jeszcze nie raz pojedzie z Jaworem na obóz szkoleniowy, gdzie bawią się oboje równie fajnie.

Jawor okiem rodziny
Jawor jest psem pełnym temperamentu, wesołym, który nad wszystko przedkłada towarzystwo człowieka. W każdej chwili chętny do zabawy zarówno z domownikiem, jak i z każdym odważnym, który jest skłonny zamachać jakąkolwiek zabawką. Gotowy do współpracy o każdej porze dnia i nocy.
Jak na 100% hovka przystało jest złodziejaszkiem, który swoim zachowaniem zmusza do utrzymywania porządku w kuchni.
Jest wspaniałym stróżem, jego dom i ogródek to jego twierdza.
Uczy się szybko, jest doskonałym obserwatorem, łapie w mig wszystko to co dobre, ale również to co niedobre. A wtedy trzeba wykazać mnóstwo determinacji i cierpliwości, żeby go tego oduczyć. Jeżeli w ogóle uda się ta sztuka 😉 Jest uparty, sprytny i cały czas kombinuje jak przechytrzyć każdego z domowników.
Jawor to misiek-przytulanka, który stale domaga się głaskania i tulenia, aż trudno uwierzyć, że taki indywidualista potrzebuje tak dużo czułości.
Jednym słowem to wspaniały przyjaciel rodziny.

Gosia Jaworowa

Wizytówka

HD-A
Wystawy 3xCWC
res,CACIB

informacje o Jaworze Tu Pilnuje i rodowód na stronie Polska Hovawart