Szczenięta 2018

Pod Elblągiem w hodowli Adlig Blumenau  na swoich aktywnych, odpowiedzialnych ludzi wciąż czekają dzieci Solki i Jaspera

Po więcej informacji i zdjęć zapraszamy na stronę hodowli hovawart-adligblumenau.pl

Szczenięta z miotu Adlig Blumenau Leccinum urodziły się 26.07. 2017.  Na świat przyszło 5 piesków (1 czarny i 5 blond) i 5 suczek (1 czarna podpalana, 2 czarne i 2 blond)

Mamą szczeniąt została Una Sola Leccinum która po śmierci otrutej przez złych ludzi Zazulki podjęła zadanie kontynuacji naszej linii hodowlanej.

Na ojca wybraliśmy reproduktora z niemieckiego klubu RZV Earla Jaspera vom Wackerbarth.

Hrabia Jasper najbardziej na świecie kocha swoją przewodniczkę Ragnę a właściwie to oni kochają razem robić różne rzeczy. Dużo radości mają ze wspólnych treningów których skuteczność potwierdzają zaliczane próby pracy. Nie stronią również od udziału w wystawach na których Jasper udowadnia swoją nieprzeciętną urodę.  Jasper jest także przyjaźnie nastawiony do ludzi i innych psów

Mamy nadzieję, że dzieci tej pary będą dobrymi towarzyszami ludzi którzy mają czas na wychowanie hovawarta i wspólną aktywność z psem. Liczymy na to, że choć niektórzy z nich  złapią bakcyla i rozpoczną (albo będą kontynuować) przygodę ze sportami kynologicznymi.

Jeżeli wszystko się uda szczenięta we wszystkich trzech hovkowych kolorach przyjdą na świat pod koniec lipca w domu gdzie mieszka Solka pod Elblągiem i będą gotowe do przeprowadzenia się do swoich domów wraz z kalendarzową jesienią.

Earl Jasper vom Wackerbarth

  • Zdrowie HD-A1, wolny od genetycznych chorób oczu
  • Wyszkolenie BH, FPr1, FPr2, FPr3, FH1, FH2, IPO-FH, UPr1, UPr2, IPO1, IPO2, IPO3, RH1
  • Wystawy Mł. Zw. Europy VDH’14, Mł. Zw. Klubu RZV’14, Mł. Ch. Niemiec RZV, Ch. Lux, Ch. Niemiec RZV i VDH, Interchampion C.I.B.

Potomstwo :

Rodowód w bazie Working-Dog: https://www.working-dog.com/dogs-details/1040265/Earl-Jasper-von-Wackerbarth