Zazula Leccinum

Zazula śpi w naszych sercach

5.02.2012 do 5.01.2018 (otrucie)


Zazula to suczka z naszego pierwszego miotu Zimomordek. Jest córką Achai (Doti Znad Rzeki Maskawy) oraz Jawora Tu Pilnuje.

Jaka jest

Bezproblemowa i łatwa w prowadzeniu. Bardzo skoncentrowana na swoim człowieku i bez trudu wybierająca go zamiast towarzystwa innych psów. Bardzo chętna do pracy ale (jak każdy hovek) bardzo interesowna

Zdrowie

Po prostu zdrowa. W zasadzie nigdy w życiu nie była chora. Ma zdrowe stawy biodrowe i łokciowe, kocha jeść, je wszystko i (z małymi wyjątkami) nie miewa problemów trawiennych. Zdrowe oczy.

Zdrowie w rodzinie

Problemy zdrowotne nie występują również u jej miotowego rodzeństwa, wszyscy z nich, którzy byli prześwietleni, mają zdrowe stawy biodrowe. 9-letni rodzice Zazulki nie czują się jeszcze ani trochę weteranami i cieszą się dobrym zdrowiem i wielka chęcią do zabawy. Obydwie babcie (Jaga z Radockiej Góry i Niezapominajka Las Księżniczek) dożyły wieku 14 lat.

Szkolenie

Wytrwale amatorsko ćwiczymy obedience czyli posłuszeństwo sportowe. Zazulka zdała wstępny egzamin OB-0) i w zasadzie jesteśmy gotowe do startów w klasie 1.  Zdała też egzamin BH oraz  egzaminy psa towarzyszącego 1 i 2 (PT-1 i 2). Zupełnie rozrywkowo i tylko czasami bawimy się w agility.

Okiem rodziny

Żyje cały czas w cieniu swojej mamy, choć ich pozycja w rodzinnym stadzie coraz bardziej się wyrównuje. Posłuszna, ale kombinatorka. Wytrwale szuka sposobów na osiągnięcie tego co (jej zdaniem) jej się należy. Jest  mało wymagającą towarzyszką rodzinnych wypraw i wyjazdów.

Wizytówka

  • Zdrowie: HD-A, ED-0/0
  • Wyszkolenie: BH, PT1, PT2, OBO
  • Wystawy: Najlepsze Szczenię Klubu 2012, Najlepsze Szczenię Polski 2012, 3 x Najlepszy Junior, 7xCWC, 3xCACLV, CACDK, CACUK, CACBL, 2xCACVDH(Niemcy), 5xCACIB, 3xr.CACIB, 7xBOB, Zwycięzca Polski 2013, 2014, 2xCQ, Zwycięzca Klubu 2014, Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Champion Litwy, Champion Danii, Czampion Ukrainy, Champion Białorusi, Interchampion C.I.E

Zazulka w bazie working-dog http://en.working-dog.eu/dogs-details/1004204/Zazula-Leccinum i na polska.hovawart.pl http://www.polska.hovawart.pl/index.php/hodowla/spis-suk-hodowlanych/1092-zazula-leccinum-fci

Zdjęcia Zazulki, gdy była jeszcze szczenięciem, znajdziesz tutaj