Na wiosnę rośniemy szybko

Trzeba się zatrzymać, żeby zauważyć zmiany, które pojawiają się stopniowo. To, że dzieci urosły zauważamy, kiedy ubrania robią się nagle za małe. To, że szczeniaki rosną, można zauważyć po ilościach zjadanej karmy – jeszcze 2 tygodnie temu było to 50 gramów dla wszystkich, a teraz jest to 50 gramów na psiaka na jeden posiłek (jemy 4 razy dziennie).  Jeszcze 10 dni temu rozpłaszczały się lekko próbując zejść po pochylni wiodącej do ogródka, a teraz biegają tamtędy, trzymając w zębach pluszaka większego niż one same.

Poznajemy otoczenie – różne dźwięki, powierzchnie.  Zwiedzamy dom. Odwiedzają nas mali sąsiedzi.  Oswajamy domowe sprzęty hałasujące – mikser, suszarkę i odkurzacz (bo z pralką to mieszkamy już od urodzenia). Mądrzejemy.

W zabawach coraz więcej rywalizacji – gonitwy, zabawy w przeciąganie. Wzorem starszego rodzeństwa wiercipięty kopią podkop pod domem.  No, tak – jeszcze 2 i pół tygodnia i trzeba będzie wyruszyć w szeroki świat.

Na swojego człowieka czeka jeszcze jedna z trzech blondynek. Szuka ludzi z pomysłem na aktywne życie z bardzo potrzebującym działania z człowiekiem hovawartem.

Klikając ten link możesz obejrzeć film